Kategorie: Wszystkie | Luźne wątki | Oświetlenie
RSS
piątek, 23 marca 2007
Oświetlenie pokoju dziennego
Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym oświetlenie powinno być jak najbardziej uniwersalne. Wynika to z faktu, że pokój ten pełni szereg funkcji. Jest on pokojem do odpoczynku, do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, czasami do nauki lub pracy, do czytania lub oglądania telewizji. Zastosowań jest wiele, tak więc oświetlenie powinno dostosowywać się do funkcji pomieszczenia w danym momencie. Dlatego w pokoju musi być możliwość regulacji ilości światła ogólnego, czy to poprzez ściemniacze, czy poprzez zastosowanie kilku grup oświetlenia.
wtorek, 20 marca 2007
Humor na dzień dobry i dobranoc
Dzisiaj kilka dowcipów z książeczki "Koszmarny Karolek Dożarte Żarty" (Francesca Simon, wydawnictwo Znak):-))) Jak się nazywa mucha bez ucha? M :-))) Rozmawiają dwa ślepe konie: "Będziesz startować jutro w Wielkiej Pardubickiej?". "Nie widzę żadnych przeszkód..." :-))) Co to jest - zaczyna się na literę D i zużywa dużo papieru? Drukarnia. :-)))
wtorek, 13 marca 2007
Oświetlenie łazienki
Tradycyjne oświetlenie łazienki, to lampa instalowana na suficie lub wręcz tylko nad drzwiami. Nie powinniśmy się jednak ograniczać tylko do tego typu oświetlenia.
poniedziałek, 05 marca 2007
Kryteria doboru oświetlenia
Światło decyduje nie tylko o tym, jak widzimy otoczenie, ale również jak się w nim czujemy. Jak odbieramy dane wnętrze, czy ono ginie w mroku, czy zaprasza swoim światłem. Oświetlając własny dom czy mieszkanie warto podjąć trud właściwego doboru świateł. Niniejszy artykuł ma pomóc, w tym wcale nie prostym zadaniu.
czwartek, 01 marca 2007
O żarówkach i świetlówkach w Wiadomościach TVP
27 lutego w Wiadomościach TVP o 19.30 był puszczony materiał poświęcony energooszczędnym świetlówkom kompaktowym. Nawiązuje on do energooszczędności i zakazu sprzedawania żarówek, który chce wprowadzić Australia (o tym czytaj tutaj).

Wiadomości TVP można jeszcze raz zobaczyć w ich archiwum. Materiał o oświetleniu jest mniej więcej w połowie, tuż za materiałem o jedzeniu, tj. minuta 11.29.
czwartek, 01 lutego 2007
Pierwszy blog i pierwszy wpis

I stało się. Krążąca od kilku tygodni myśl znalazła swoje ujście na stronach Gazety. Pierwszy wpis będzie krótki, kolejne będą o oświetleniu. Oświetleniu domu, oświetleniu mieszkania, oświetleniu pokoju, kuchni, łazienki itd. Będzie dużo światła. Zapraszam więc wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie

Przemysław Oziemblewski
www.swiatlo.tak.pl